
Det lille herberg i Jegerup tæt på Hærvejen
Overnatning tæt på hærvejen på den gamle skole i Jegerup ved Vojens. Der er 10 sengepladser fordelt på tre rum.
Overnat på den gamle skole, tæt ved Hærvejen
Det lille herberg i Jegerup tæt ved Vojens, har på den gamle skole i alt 10 sengepladser som er fordelt på tre rum. De fire af sengene er køjesenge i de to rum med 4 senge hver.
Det lille herberg har oplevet et behov for et mere komfortabelt ophold. Derfor tilbydes der nu også et værelse med to opredte senge, håndklæder og tekøkken med eget køleskab. På skolen er der også et hyggeligt opholdsrum med gode køkkenfaciliteter og mulighed for at få vasket tøj. På stedet er der trådløs wifi.
Der er ingen indkøbsmuligheder i byen Jegerup, der skal du ind til Vojens by. På herberget er det derfor muligt at tilkøbe simpel morgenmad, aftensmad og andre behov kan evt. aftales med en af kontaktpersonerne: Ejner og Anne Kjestine Jensen
Pris:
1 overnatning per person i rum med 4 senge: 100,- kr.
børn under 12 år: 50,- kr.
1 overnatning per person på dobbeltværelse: 200,- kr.